Najlepszy widok na Barcelonę

Wschód słońca nad Barceloną

Skąd jest najlepszy widok na Barcelonę? Gdzie zrobicie piękne, wręcz emblematyczne zdjęcia tego słynnego miasta? Oto parę podpowiedzi. Przetestowane osobiście. Zapraszam!

1. Castell de Montjuïc

Jakbym miał wybierać to chyba najlepszy punkt widokowy w Barcelonie. Z zamku widać zarówno morze i port, jak i góry z Tibidabo na czele. A pomiędzy wciśnięte jest miasto. Stąd świetnie widać jak niewiele możliwości na rozrośnięcie się ma stolica Katalonii. Najlepiej przyjść to o wschodzie lub zachodzie słońca. W obu przypadkach światło pięknie pada na budowle z kościołem Sagrada Família na czele. Niestety, od paru lat wstęp do zamku jest płatny.

Widok z Montjuic

2. Mirador de Joan Sales

Niedawno dopiero odkryłem ten piękny punkt obserwacyjny znajdujący się tuż nad Parkiem Guell. Widać stąd wspaniale całą tkankę miejską na tle Morza Śródziemnego. Jedno z najlepszych miejsc na wschód słońca w Barcelonie. Wskazówka – wysilcie się trochę i wejdźcie na wzgórze tuż obok. Ze szczytu widać jeszcze lepiej!

Wschód słońca nad Barceloną
Barcelona z Mirador de Joan Sales

3. Park Güell

Kojarzycie ten widok na Barcelonę z wieżyczkami na pierwszym planie? Znajdziecie go na większości zdjęć i pocztówek. To Park Güell. Niezwykłe miejsce zaprojektowane przez Gaudiego. Jednym z centralnych punktów jest fikuśny taras widokowy, z którego świetnie widać miasto. To właśnie tutaj wykonano miliardy fotografii i to właśnie ten widok jest dla Barcelony emblematyczny. Wybierzcie się późnym popołudniem lub o zachodzie słońca dla najlepszego światła.

Park Güell, Barcelona
Gaudi, Park Güell, Barcelona

4. Palau Nacional

Kolejny pocztówkowy widok na Barcelonę. Ze schodów przed Palau Nacional, u stóp wzgórza Montjuïc, pięknie widać słynne magiczne fontanny, Plaza Espanya z charakterystycznymi wieżami, kawałek miasta oraz szczyt Tibidabo. Jeżeli staniecie na placu i popatrzycie w drugą stronę, gwarantuję piękne zdjęcie samego pałacu. Najlepiej o zachodzie słońca lub tuż po zmroku, gdy niebo jeszcze jest granatowe, a miasto już oświetlone.

Placa Espanya, Barcelona
Widok na Barcelonę z Montjuic

5. Telefèric de Montjuïc

Niezwykle ciekawą opcją jest przejażdżka kolejką linową na wzgórze Montjuïc. Kolejka sama w sobie jest atrakcją, a dodatkowo, z wagonika pięknie widać Dzielnicę Gotycką oraz port. Co ważne, na kolejkę obowiązują bilety komunikacji miejskiej, więc nie zbankrutujecie.

Barcelona: Widok z Montjuic

6. Arenas de Barcelona

To nowoczesne centrum handlowe wzięło swoją nazwę od areny, na której miejscu zostało zbudowane. Do dzisiaj o poprzednim wcieleniu przypomina kształt budynku. Poza sklepami, galeria oferuje wjazd windą na dach, z którego rozpościera się chyba najlepszy widok na Plaza Espanya oraz Palau Nacional. W drugą stronę świetnie widać Tibidabo, a w oddali majaczą wieże Sagrada Familia. Wjazd windą jest płatny 5 euro, ale na dach można też dostać się od środka, schodami… ruchomymi.

Widok z dachu Arenas de Barcelona
Widok z dachu Arenas de Barcelona

7. Dach kościoła Santa Maria del Mar

Santa Maria del Mar to jedna z najsłynniejszych świątyń miasta, rozsławiona przez Ildefonsa Falconesa w jego „Katedrze w Barcelonie”. Kościół to świetny przykład tzw. gotyku katalońskiego i sam w sobie jest zdecydowanie godzien odwiedzin. A wisienką na torcie będzie właśnie widok z jego dachu. Wstęp do kościoła to jedyne 5 euro, ale jak chcecie zobaczyć z góry Barcelonę, to musicie zapłacić już 13. Niemniej moim zdaniem warto!

Widok z dachu Santa Maria del Mar

8. Tibidabo

Słynna góra Tibidabo wznosi się dumnie nad Barceloną. Na jej szczycie znajdują się dwie wielkie atrakcje – park rozrywki oraz ciekawa budowla kościoła Sagrad Cor zwieńczona rzeźbą Chrystusa. Sylwetka Tibidabo pięknie prezentuje się gdy patrzymy ze wzgórza Montjuïc. Jednakże wyjście (lub wyjazd) na samą górę pozwoli nam ogarnąć wzrokiem całą Barcelonę wraz z okolicami. Wyższego punktu widokowego w mieście nie ma!

Tibidabo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.