Noclegi w Albanii

Noclegi w Albanii

Jeszcze tanio, jeszcze czasem dziko, ale do Albanii turystyka wchodzi bez pytania. Jeszcze trochę i z kraju tego zrobi się kolejna Chorwacja czy Czarnogóra. Póki co, Albania jeszcze jest naturalna, a o ciekawy i tani nocleg nie trudno.

Ceny noclegów w Albanii

Ceny noclegów w Albanii zaczynają się już od 4,5 euro od osoby w przypadku nocowania na campingu. Godnym polecenia jest camping Lake Shkodra Resort tuż nad jeziorem Szkoderskim prowadzony przez małżeństwo albańsko–brytyjskie (www.lakeshkodraresort.com). Camping bardzo schludny, przyjemny i prawie pusty. No i przede wszystkim tani. Za noc zapłacimy 5 euro, za pyszną kolację w tamtejszej restauracyjce niecałe 10 euro.

Nad Adriatykiem ceny są nieco wyższe. W sezonie od osoby zapłacimy 5-7 euro, do tego namiot (ok.15 euro) lub camper (ok.19 euro). To i tak stosunkowo tanio w porównaniu z innymi krajami śródziemnomorskimi. Najlepiej jednak poszukać kwatery prywatnej. Przy dobrych wiatrach uda nam się znaleźć nocleg nawet poniżej 5 euro za noc.

Ceny w hostelach (oczywiście w zależności od standardu i położenia) kształtują się od 10 euro za łóżko w pokoju wieloosobowym. Trafiając na promocje cena może być niższa. Pokoje dwuosobowe (w standardzie 2-3 gwiazdki) kosztują ok. 20 euro za noc. Ceny poza sezonem są o około 20% niższe.

Poza wybrzeżem Adriatyku i Tiraną hotele i hostele są raczej w niskim standardzie. Gdzieniegdzie może być nawet problem ze znalezieniem takowych. Warto skorzystać wtedy z namiotu lub gościnności tubylców. Taki nocleg z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.