Jak dotrzeć na Maltę?

Flaga Malty

Malta, jako państwo wyspiarskie nie ma żadnego połączenia lądowego z kontynentalną częścią Europy. W związku z tym, transport samochodem, autobusem czy pociągiem jest po prostu niemożliwy. Zostają tylko dwa wyjścia…

Jak dotrzeć na Maltę?

Samolotem

Z Polski łatwo i tanio dolecimy do jedynego lotniska na Malcie – w miejscowości Luqa. Linie Ryanair proponują loty z Krakowa i Wrocławia. Bardzo często ceny są promocyjne i można kupić bilety w dwie strony za mniej niż 300 zł. Linie Wizzair latają na Maltę z Gdańska i Warszawy (lotnisko Chopina).
Posiadacze kart Wizz Discount Club polecą najtaniej.

Oczywiście, nasze linie lotnicze LOT również mają połączenie z Maltą z Krakowa, Katowic, Gdańska, Warszawy, Wrocławia. Jednak ceny mogą przyprawić o zawrót głowy (ok. 2000 zł).

Z maltańskiego lotniska do większości miejsc w kraju kursują autobusy komunikacji miejskiej (bilet dobowy kosztuje 1,5 euro). Więcej o poruszaniu się po Malcie znajdziecie tutaj.

Statkiem

Z Sycylii na Maltę kilka razy dziennie kursują promy. Kursy są z Valetty do Pozzallo i Catanii. Oczywiście w zależności od sezonu i dnia tygodnia rozkład jest zróżnicowany. Najlepiej sprawdzić przewoźnika Virtu Ferries, którego cena za bilet w dwie strony to 128 euro od osoby.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.