Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Nie sposób jednym tchem wymienić wszystkich atrakcji Małopolski. Dużo jest tych bardzo znanych i szeroko rozpoznawalnych, jeszcze więcej z nich to urokliwe zakątki, znane czasem tylko dla mieszkańców. Jednym z takich miejsc jest Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach znajdujące się na trasie Tarnów-Gorlice, przy drodze nr 977.

Rezerwat jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Ciężkowicko–Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Skamieniałe Miasto to grupa ciekawie ukształtowanych form skalnych. Każda ze skał ma swoją nazwę, a z wieloma z nich związanych jest mnóstwo legend.

Skamieniałe miasto

Poruszając się po rezerwacie i napotykając na swojej drodze kolejne ciekawe formy skalne zastanawiamy się do jakich postaci, czy zwierząt są podobne. Najciekawszą skałą, zwaną „Czarownicą” jest głaz o charakterystycznym profilu. Według przekazu to czarownica ukarana za złorzeczenie księdzu jadącemu z komunią świętą do umierającego. Oprócz „Czarownicy” na szlaku stoją po kolei: „Grunwald”, „Warownia Dolna i Górna”, „Orzeł”, „Grupa Borsuka”, „Borsuk”, „Piramidy”, „Pustelnia”, „Baszta Paderewskiego”, „Skałka z Krzyżem”. Oprócz tych największych skał, bez problemu rozpoznamy także „Pianino”, „Pieczarki”, „Żółw”, „Piekiełko”, „Baranki”.

Kolejnym atutem rezerwatu jest fakt, że na szlaku wyłożonym kamieniem znajduje się miejsce, gdzie można rozpalić ognisko. Idealne miejsce na szkolną wycieczkę, jak i samotne plątanie się na łonie natury.

Skamieniałe Miasto w CiężkowicachSkamieniałe Miasto w Ciężkowicach
Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Gdzie: Skamieniałe Miasto, Droga Wojewódzka 977, 33-190 Ciężkowice
Więcej: www.skamienialemiasto.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.